KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Venkovské bydlení 19. století, sbírka zapalovačů či sezónní výstavy všeho druhu. To je Městské muzeum Přibyslav
 
Autor / zdroj foto: Městské muzeum Přibyslav

Městské muzeum Přibyslav / Přibyslav

V prvním patře budovy Městského muzea Přibyslav můžete shlédnout stálou expozici zaměřenou na spolky a sdružení v Přibyslavi. Dále se zde pořádají různé sezónní a příležitostné výstavy, společně s jinými akcemi - např. hudební recitály, autorská čtení atd.

První výstava se v Městském muzeu v Pelhřimově otevřela už v roce 1895. Po období první republiky sídlilo na místním zámku a před miléniem dostalo své místo ve Starém špitálu na Vyšehradě, odkud se ale v roce 2005 přestěhovalo do Kurfürstova domu na náměstí. První zmínky o tomto měšťanském domě jsou z poloviny 17. století a jeho název je odvozen od pozdějšího majitele Jana Kurfürsta, který dům vlastnil od roku 1901.

V muzeu se nacházejí památky významných rodáků, národopisná expozice, připomenutá je historie středověkého hornictví a kulturních spolků. Rovněž můžete nalézt expozici Babiččina jizba, která je ukázkou venkovského bydlení 19. století. Ve sklepení je možno navštívit i výstavu zapalovačů, která vznikla ve spolupráci se sběratelem Šnekem. Celkem jich můžete najít kolem sedmi tisíc.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu muzea.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.