AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Bezpečí pro ortopedické pacienty po operaci v Nemocnici Havlíčkův Brod zajišťují nová moderní lůžka.
Bezpečí pro ortopedické pacienty po operaci v Nemocnici Havlíčkův Brod zajišťují nová moderní lůžka.
Autor / zdroj: Petra Černo
26.10.2015

Bezpečí pro ortopedické pacienty po operaci v Nemocnici Havlíčkův Brod zajišťují nová moderní lůžka

HAVLÍČKŮV BROD

Patnáct moderních polohovacích postelí Linet s antidekubitními matracemi slouží pacientům na ortopedickém oddělení. Nová lůžka přináší pro pacienty především komfort, bezpečí a pohodlí, což je pro ortopedické pacienty po operačních zákrocích velice důležité. Průběžně bude obměněn celý lůžkový fond oddělení.

"Lůžka jsou lehce ovladatelná pro sestry i pacienty a lze jej nastavovat v úhlu podle potřeby pacienta. Nová lůžka znamenají zvýšení komfortu a bezpečí jak pro pacienty, tak pro ošetřovatelský personál,“ řekla vrchní sestra oddělení Jana Hochmanová.

Stará lůžka již nebyla pohodlná a neodpovídala aktuálním požadavkům. Pořízení nových postelí znamená významný posun ve zvyšování kvality péče o pacienty, možné zkrácení doby rekonvalescence a také snížení rizika úrazů a fyzické námahy personálu. Investice do nových lůžek činí 470 tisíc korun. Lůžka byla pořízena díky daru firmy Beznoska.

"Lůžko Eleganza 1 je moderní elektricky polohovatelné lůžko s nosností až 200kg, které je určeno pro standardní oddělení. Elektricky ovládané jsou všechny důležité pohyby čtyřdílné ložné plochy - nastavení výšky, zádového dílu, stehenního dílu a umožňuje i mechanické nastavení lýtkového dílu. Lůžko má odnímatelná plastová čela, spustitelné postranice a možnost prodloužení celé ložné plochy lůžka," dodal vedoucí oddělení zdravotnické techniky Ing. Adam Fila.

Díky dodanému příslušenství jako jsou bočnice, hrazda či držáky infuzí se taktéž značně zvyšuje bezpečí pacientů. Velice důležitá je také vysoká nosnost postelí. Staré postele měly výrazně nižší nosnost, nicméně v současné době stále častěji jsou hospitalizováni pacienti s váhou nad 150 kilogramů.

Autor / zdroj: Petra Černo

DALŠÍ ČLÁNKY

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

Připraveno dalších 2349 smluv na výměnu starých kotlů

Rada Kraje Vysočina tento týden schválila poskytnutí dotace na výměnu starých kotlů. Pozitivní zpráva dorazí k 2349 žadatelům, kteří požádali o dotaci

Ve Světlé nad Sázavou vyhlásí nejlepší sportovce města roku 2019

Ve čtvrtek 20. února 2020 jsou občané města srdečně zváni do kinosálu Společenského domu, kde budou od 17 hodin slavnostně oceněni nejlepší sportovci

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM