AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
3.11.2016

Den diabetu v Nemocnici Pelhřimov nabízí řadu preventivních vyšetření

PELHŘIMOV

Pravidelnou preventivní akcí pro širokou veřejnost je Den diabetu v Nemocnici Pelhřimov. Konat se bude 10. listopadu 2016 od 10:00 do 16:30 hodin v nemocničním atriu.

Nemocnice se touto akcí připojí ke Světovému dni diabetu. Pro zájemce bude připraveno například měření glykémie, krevního tlaku, vyšetření moči, ale třeba i povídání o zdravém životním stylu, ochutnávka nápojů pro diabetiky a edukace v oblasti diabetu. Nemocnice Pelhřimov tuto preventivní akci, která poukazuje na problematiku a neustále se zvyšující počty evidovaných pacientů s diabetem, pořádá pravidelně každý rok. V loňském roce využila možnosti vyšetření některých ukazatelů zdarma zhruba stovka zájemců.

Diabetes mellitus (DM) je chronické onemocnění s vysokou morbiditou a mortalitou, u něhož je v posledním desetiletí zaznamenáván výrazný nárůst. V současnosti je v České republice evidováno více než 800 000 diabetiků. DM zahrnuje heterogenní skupinu chronických metabolických chorob, jejichž základním projevem je hyperglykemie. V nemocnici funguje diabetologická ambulance pro děti i dospělé pacienty. "Bohužel se setkáváme s diagnózou diabetes již u velice malých dětí. Snažíme se rodičům i dětským pacientům poskytnou maximum informací a tolik důležitou edukaci při zjištění onemocnění a podporu v léčbě," sdělila Mgr. Pavlína Fridrichovská, sestra dětské diabetologické ambulance a koordinátor Programu podpory zdraví v Nemocnici Pelhřimov.

Nemocnice Pelhřimov je držitelem titulu Nemocnice podporující zdraví, k čemuž patří i propracovaný systém podpory zdraví pro zaměstnance a pacienty nemocnice. Pořádání preventivních akcí patří do tohoto programu. V letošním roce jsme již pořádali například Den hygieny rukou pro školáky a veřejnost, Den prevence, Den trombózy, na dětském oddělení pak akci „Doktora se nebojíme, aneb s úsměvem do nemocnice“ nebo opakovaně akci Zdraví do škol -Přednášky pro základní školy zaměřené na zdravou výživu a první pomoc, soutěž o zdravou svačinu na prvním stupni, pitný režim a režim dne u dětí.

Podpora zdraví je z naší strany zaměřená na jednotlivce, rodiny, skupiny i organizace. Nejintenzivnější je kontakt, kde je aktivně hledána léčba onemocnění či obava z možného onemocnění. Během námi pořádaných akcí je příležitost hovořit o opatřeních zaměřených na podporu zdraví a prevenci onemocnění, tedy řadě onemocnění předcházet nebo je zavčasu odhalit.

Autor / zdroj: Petra Černo

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstava přibližuje historii skautingu v Havlíčkově Brodě a okolí

Do 1. září můžete v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod zhlédnout výstavu ke stému výročí brodského skautingu.

Post

V novém kojícím koutku si mohou děti i pohrát

Několik málo dní již mají maminky malých dětí k dispozici tzv. kojící koutek v hlavní lůžkové budově Nemocnice v Havlíčkově Brodě. Kromě klidu a soukr

Post

Začátkem února začne rekonstrukce poslední části Mírové ulice

Práce na rekonstrukci posledního úseku ulice Mírová by měly začít v prvním únorovém týdnu. Jde o společnou investici Kraje Vysočina a města Havlíčkův

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA