AKTUÁLNĚ / Krimi

Zásahová jednotka zlikvidovala profesionální varnu pervitinu v Jihlavě

12. 11. 2010 16:20:12
JIHLAVA

Kriminalisté za podpory zásahové jednotky zlikvidovali v pátek brzy ráno profesionálně vybavenou varnu pervitinu v Jihlavě. Zároveň přímo při výrobě drogy zadrželi jednoho pachatele.

"Ráno kolem půl třetí zadrželi kriminalisté čtyřiatřicetiletého muže přímo při výrobě pervitinu. Při domovní prohlídce zajistili 15 gramů již vyrobené drogy, kompletní zařízení určené pro výrobu drogy a nejméně 15 litrů roztoku, který by mohl sloužit k výrobě dalšího pervitinu," popsala zásah vrchní komisařka Dana Čírtková. Podle ní byla varna velice profesionálně a sofistikovaně zařízená.

Zadržený pachatel byl již v minulosti soudně trestán za majetkovou trestnou činnost a za trestnou činnost na úseku drog. Muže převezli kriminalisté do policejní cely. "V dopoledních hodinách ho obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Za tento čin mu hrozí trest odnětí svobody v trvání od jednoho roku do pěti let. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného muže do vazby," doplnila.

Vedoucí kriminalistů Radomír Němec však předpokládá, že obvinění bude vzhledem k množství zajištěné drogy rozšířeno. "V takovém případě by se trestní sazba zvýšila až na 10 let odnětí svobody," řekl.

Od začátku roku se jedná o odhalení páté varny pervitinu v Jihlavě.

Autor / zdroj: Mediafax


VÍCE Z REGIONU

Dvaadvacet příslušníků HZS Kraje Vysočina převzalo ve čtvrtek odpoledne věrnostní medaile

Dvaadvacet příslušníků Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ve čtvrtek odpoledne převzalo v Centru hasičského hnutí na zámku v Přibyslavi medaile za věrnost II. a III. stupně udělené generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru České republiky brig. gen. Ing. Drahoslavem Rybou.

V Chotěboři podepsaly dohodu o spolupráci ČSSD, koalice KDU-ČSL, TOP 09, SZ a ODS. Na post starosty je navržen Tomáš Škaryd

Česká strana sociálně demokratická, koalice KDU-ČSL, TOP 09 a Strana zelených a Občanská demokratická strana v Chotěboři podepsaly dohodu o povolební spolupráci. Stalo se tak ve čtvrtek 30. října.

Hokej 1.liga: Ve šlágru kola Chomutov porazil Třebíč, Havlíčkův Brod v derby podlehl Jihlavě

Chomutov porazil v prodloužení Třebíč a snížil jeho náskok na čele tabulky. Jinak toto kolo nepřineslo žádný nečekaný výsledek.

Končí většina uzavírek na Vysočině. Modernizované krajské silnice budou bezpečnější

Letošní rozsáhlé modernizace krajských silnic, do kterých Kraj Vysočina a EU investovaly stovky miliónů korun, skončí ve většině případů už koncem října.

DOPORUČUJEME


REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu