AKTUÁLNĚ / Krimi

12.11.2010

Zásahová jednotka zlikvidovala profesionální varnu pervitinu v Jihlavě

JIHLAVA

Kriminalisté za podpory zásahové jednotky zlikvidovali v pátek brzy ráno profesionálně vybavenou varnu pervitinu v Jihlavě. Zároveň přímo při výrobě drogy zadrželi jednoho pachatele.

"Ráno kolem půl třetí zadrželi kriminalisté čtyřiatřicetiletého muže přímo při výrobě pervitinu. Při domovní prohlídce zajistili 15 gramů již vyrobené drogy, kompletní zařízení určené pro výrobu drogy a nejméně 15 litrů roztoku, který by mohl sloužit k výrobě dalšího pervitinu," popsala zásah vrchní komisařka Dana Čírtková. Podle ní byla varna velice profesionálně a sofistikovaně zařízená.

Zadržený pachatel byl již v minulosti soudně trestán za majetkovou trestnou činnost a za trestnou činnost na úseku drog. Muže převezli kriminalisté do policejní cely. "V dopoledních hodinách ho obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Za tento čin mu hrozí trest odnětí svobody v trvání od jednoho roku do pěti let. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného muže do vazby," doplnila.

Vedoucí kriminalistů Radomír Němec však předpokládá, že obvinění bude vzhledem k množství zajištěné drogy rozšířeno. "V takovém případě by se trestní sazba zvýšila až na 10 let odnětí svobody," řekl.

Od začátku roku se jedná o odhalení páté varny pervitinu v Jihlavě.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

Okaso - Váš partner v oblasti vzduchotechniky

Provádíme posudky, odborné konzultace, realizace zakázek, projekce, servis, montáže, revize, prodej ventilátorů, digestoří, hadic, potrubí. Maloobchod - velkoobchod - zboží skladem. Tel. 730 517 918, www.okaso.cz

Alternativní léčba a prevence chorob - příroda léčí

Je nejvyšší čas začít se starat se o své zdraví. Produkty z přírody, články, ale i dárečky pro oko i duši najdete nejen v našem e-shopu nawww.anionlove.cz, ale také v kamenném obchůdku v České Bělé č.p.71.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Karnevaly pro celou rodinu na Vysočině začínají už příští víkend

Děti, prarodiče i rodiče se můžou také letos těšit na karnevalové tour Kraje Vysočina. Na programu je celkem osm zastávek ve všech okresech Vysočiny.

Post

Ve vyhořelé garáži v Golčově Jeníkově byl nalezen mrtvý muž

Ve čtvrtek večer přijala operátorka tísňové linky 112 oznámení o nálezu mrtvého muže ve vyhořelé garáži u rodinného domu na ulici Obora v Golčově Jení

Post

Jak chutná Japonsko v hotelu Alexandria v Luhačovicích

Udělejte si výlet na ochutnávku sushi a dalších specialit do Lázní Luhačovice.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.okaso.cz www.anionlove.cz www.truhlarstvi-neubauer.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu