AKTUÁLNĚ / Krimi

Zásahová jednotka zlikvidovala profesionální varnu pervitinu v Jihlavě

12. 11. 2010 16:20:12
JIHLAVA

Kriminalisté za podpory zásahové jednotky zlikvidovali v pátek brzy ráno profesionálně vybavenou varnu pervitinu v Jihlavě. Zároveň přímo při výrobě drogy zadrželi jednoho pachatele.

"Ráno kolem půl třetí zadrželi kriminalisté čtyřiatřicetiletého muže přímo při výrobě pervitinu. Při domovní prohlídce zajistili 15 gramů již vyrobené drogy, kompletní zařízení určené pro výrobu drogy a nejméně 15 litrů roztoku, který by mohl sloužit k výrobě dalšího pervitinu," popsala zásah vrchní komisařka Dana Čírtková. Podle ní byla varna velice profesionálně a sofistikovaně zařízená.

Zadržený pachatel byl již v minulosti soudně trestán za majetkovou trestnou činnost a za trestnou činnost na úseku drog. Muže převezli kriminalisté do policejní cely. "V dopoledních hodinách ho obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Za tento čin mu hrozí trest odnětí svobody v trvání od jednoho roku do pěti let. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného muže do vazby," doplnila.

Vedoucí kriminalistů Radomír Němec však předpokládá, že obvinění bude vzhledem k množství zajištěné drogy rozšířeno. "V takovém případě by se trestní sazba zvýšila až na 10 let odnětí svobody," řekl.

Od začátku roku se jedná o odhalení páté varny pervitinu v Jihlavě.

Autor / zdroj: Mediafax


VÍCE Z REGIONU

Jakub Pustina zazpívá seniorům

U příležitosti 20. výročí Mezinárodního roku rodiny a blížícího se termínu Týdne sociálních služeb ČR připravil Kraj Vysočina sérii koncertů. Turné „Jakub Pustina seniorům“, které odstartuje již v tuto středu v Kavárně Pohodička v Náměšti nad Oslavou, slibuje velký kulturní zážitek.

V sobotu v Havlíčkově Brodě měřili svoje síly hasiči. Sešlo se jich několik stovek

Velkému zájmu se v sobotu v Havlíčkově Brodě těšil již XIX. ročník havlíčkobrodského setkání „DEN HASIČŮ“, který se konal na sportovišti na ulici Humpolecká. Do sportovního klání se zapojilo rekordních 42 soutěžních družstev.

Po Merkurech se mohou základní školy těšit na další stavebnice

Už rok mohou vybrané základní školy na Vysočině využívat ve výuce stavebnici Merkur. Šroubky a destičky skládají žáci čtvrtých až osmých ročníků podle konstrukčních doporučení, která pro ně zpracoval tým odborníků za podpory Kraje Vysočina.

Vysočinu od pátku trápil déšť. Hasiči zasahovali u téměř tří desítek událostí

U 27 událostí zasahovali v pátek a o víkendu hasiči na Vysočině v souvislosti s počasím. Nejčastěji čerpali vodu ze zatopených sklepů rodinných domů a čistili ucpané kanalizace.

DOPORUČUJEME


REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu