AKTUÁLNĚ / Krimi

Zásahová jednotka zlikvidovala profesionální varnu pervitinu v Jihlavě

12. 11. 2010 16:20:12
JIHLAVA

Kriminalisté za podpory zásahové jednotky zlikvidovali v pátek brzy ráno profesionálně vybavenou varnu pervitinu v Jihlavě. Zároveň přímo při výrobě drogy zadrželi jednoho pachatele.

"Ráno kolem půl třetí zadrželi kriminalisté čtyřiatřicetiletého muže přímo při výrobě pervitinu. Při domovní prohlídce zajistili 15 gramů již vyrobené drogy, kompletní zařízení určené pro výrobu drogy a nejméně 15 litrů roztoku, který by mohl sloužit k výrobě dalšího pervitinu," popsala zásah vrchní komisařka Dana Čírtková. Podle ní byla varna velice profesionálně a sofistikovaně zařízená.

Zadržený pachatel byl již v minulosti soudně trestán za majetkovou trestnou činnost a za trestnou činnost na úseku drog. Muže převezli kriminalisté do policejní cely. "V dopoledních hodinách ho obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Za tento čin mu hrozí trest odnětí svobody v trvání od jednoho roku do pěti let. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného muže do vazby," doplnila.

Vedoucí kriminalistů Radomír Němec však předpokládá, že obvinění bude vzhledem k množství zajištěné drogy rozšířeno. "V takovém případě by se trestní sazba zvýšila až na 10 let odnětí svobody," řekl.

Od začátku roku se jedná o odhalení páté varny pervitinu v Jihlavě.

Autor / zdroj: Mediafax


VÍCE Z REGIONU

Netradiční automobilové závody v Havlíčkůvě Brodě odstartují již po třinácté

První červnovou sobotu se uskuteční už třináctý ročník tradičního automobilového orientačního závodu Rally Škoda klubu Havlíčkův Brod. Tentokrát s řadou novinek.

Hasiči na Vysočině oslavili svátek svatého Floriána a otevřeli brány stanic

U příležitosti svátku sv. Floriána otevřeli hasiči na Vysočině od čtvrtečního rána do sobotního odpoledne brány všech jedenadvaceti stanic v kraji a přivítali stovky malých i velkých příznivců.

Speciální technické stavebnice by mohly být k dispozici už pro nové prvňáčky na Vysočině

Rozvoj technické tvořivosti už na základních školách dostane na Vysočině od nového školního roku nový rozměr. Vedle pokračujícího projektu Merkury do škol pro žáky 4. – 8. ročníků základních škol se Kraj Vysočina chystá nabídnout obdobné tvořivé aktivity i mladším žákům 1. – 3. ročníků základních škol.

Havlíčkův Brod se již těší na další ročník půlmaratonu

V sobotu 19. září 2015 se uskuteční druhý ročník B:GROUP Havlíčkobrodského půlmaratonu. Navazuje tak na svůj úspěšný první ročník, kterého se zúčastnilo 383 závodníků.

DOPORUČUJEME


REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu