AKTUÁLNĚ / Krimi

Zásahová jednotka zlikvidovala profesionální varnu pervitinu v Jihlavě

12. 11. 2010 16:20:12
JIHLAVA

Kriminalisté za podpory zásahové jednotky zlikvidovali v pátek brzy ráno profesionálně vybavenou varnu pervitinu v Jihlavě. Zároveň přímo při výrobě drogy zadrželi jednoho pachatele.

"Ráno kolem půl třetí zadrželi kriminalisté čtyřiatřicetiletého muže přímo při výrobě pervitinu. Při domovní prohlídce zajistili 15 gramů již vyrobené drogy, kompletní zařízení určené pro výrobu drogy a nejméně 15 litrů roztoku, který by mohl sloužit k výrobě dalšího pervitinu," popsala zásah vrchní komisařka Dana Čírtková. Podle ní byla varna velice profesionálně a sofistikovaně zařízená.

Zadržený pachatel byl již v minulosti soudně trestán za majetkovou trestnou činnost a za trestnou činnost na úseku drog. Muže převezli kriminalisté do policejní cely. "V dopoledních hodinách ho obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Za tento čin mu hrozí trest odnětí svobody v trvání od jednoho roku do pěti let. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného muže do vazby," doplnila.

Vedoucí kriminalistů Radomír Němec však předpokládá, že obvinění bude vzhledem k množství zajištěné drogy rozšířeno. "V takovém případě by se trestní sazba zvýšila až na 10 let odnětí svobody," řekl.

Od začátku roku se jedná o odhalení páté varny pervitinu v Jihlavě.

Autor / zdroj: Mediafax


VÍCE Z REGIONU

Chotěboř nabízí parcely k prodeji

V chotěbořské lokalitě Boží Muka se bude pokračovat ve výstavbě. Město Chotěboř nabízí zájemcům o rodinné domky parcely. O podmínkách jejich prodeje rozhodlo ve středu zastupitelstvo města.

Zákaz návštěv na všech odděleních nemocnice Havlíčkův Brod

Od čtvrtku až do odvolání jsou zakázány návštěvy na všech odděleních Nemocnice Havlíčkův Brod.

Ve Ždírci nad Doubravou se srazila dvě nákladní vozidla

Ve středu se přímo na křižovatce ve Ždírci nad Doubravou stala dopravní nehoda. Střetla se zde dvě nákladní auta. Zraněnému řidiči jednoho z nich poskytli hasiči první pomoc.

Otravy oxidem uhelnatým jsou v Havlíčkově Brodě čím dál častější. Hasiči varují - nepodceňujte možná rizika

Stále častěji vyjíždějí hasiči v Havlíčkově Brodě na žádost zdravotníků k měření koncentrace oxidu uhelnatého v domech a bytech.

DOPORUČUJEME


REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu