AKTUÁLNĚ / Krimi

Zásahová jednotka zlikvidovala profesionální varnu pervitinu v Jihlavě

12. 11. 2010 16:20:12
JIHLAVA

Kriminalisté za podpory zásahové jednotky zlikvidovali v pátek brzy ráno profesionálně vybavenou varnu pervitinu v Jihlavě. Zároveň přímo při výrobě drogy zadrželi jednoho pachatele.

"Ráno kolem půl třetí zadrželi kriminalisté čtyřiatřicetiletého muže přímo při výrobě pervitinu. Při domovní prohlídce zajistili 15 gramů již vyrobené drogy, kompletní zařízení určené pro výrobu drogy a nejméně 15 litrů roztoku, který by mohl sloužit k výrobě dalšího pervitinu," popsala zásah vrchní komisařka Dana Čírtková. Podle ní byla varna velice profesionálně a sofistikovaně zařízená.

Zadržený pachatel byl již v minulosti soudně trestán za majetkovou trestnou činnost a za trestnou činnost na úseku drog. Muže převezli kriminalisté do policejní cely. "V dopoledních hodinách ho obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Za tento čin mu hrozí trest odnětí svobody v trvání od jednoho roku do pěti let. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného muže do vazby," doplnila.

Vedoucí kriminalistů Radomír Němec však předpokládá, že obvinění bude vzhledem k množství zajištěné drogy rozšířeno. "V takovém případě by se trestní sazba zvýšila až na 10 let odnětí svobody," řekl.

Od začátku roku se jedná o odhalení páté varny pervitinu v Jihlavě.

Autor / zdroj: Mediafax


VÍCE Z REGIONU

Školním jídelnám je 50 let. Na Vysočině denně nakrmí téměř 90 tisíc lidí

Školnímu stravování je padesát let. Za tu dobu si prošlo celou řadou inovací a změn.

Efektivní příprava na maturitu z cizího jazyka

Štěstí přeje připraveným a u zkoušek to platí dvojnásob. Proto jazyková agentura Skřivánek nachystala pro budoucí maturanty speciální kurzy zaměřené na procvičování maturitních témat z angličtiny a němčiny. A nejedná se o žádnou nudu, ale o Effecto, metodu, kterou Skřivánek vyvinul tak, aby vás cizí jazyky především bavily.

Ocenění za péči o válečné hroby získaly na Vysočině čtyři obce

Obce Jiřice, Modlíkov, městys Libice nad Doubravou a město Hrotovice byly oceněny za příkladnou péči o válečné hroby a pietní místa. Poděkování ve formě pamětní plakety udělené Ministerstvem vnitra České republiky převzali zástupci obcí při slavnostním vyhlášení výsledků krajského kola Vesnice roku v Ořechově.

Není značka, jako značka

V poslední době se množí případy, kdy čeští občané dováží auta z Německa v rozporu se zákonem. Za to jim hrozí, že přijdou o řidičák.

DOPORUČUJEME


REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu