AKTUÁLNĚ / Krimi

12. 11. 2010 16:20:12

Zásahová jednotka zlikvidovala profesionální varnu pervitinu v Jihlavě

JIHLAVA

Kriminalisté za podpory zásahové jednotky zlikvidovali v pátek brzy ráno profesionálně vybavenou varnu pervitinu v Jihlavě. Zároveň přímo při výrobě drogy zadrželi jednoho pachatele.

"Ráno kolem půl třetí zadrželi kriminalisté čtyřiatřicetiletého muže přímo při výrobě pervitinu. Při domovní prohlídce zajistili 15 gramů již vyrobené drogy, kompletní zařízení určené pro výrobu drogy a nejméně 15 litrů roztoku, který by mohl sloužit k výrobě dalšího pervitinu," popsala zásah vrchní komisařka Dana Čírtková. Podle ní byla varna velice profesionálně a sofistikovaně zařízená.

Zadržený pachatel byl již v minulosti soudně trestán za majetkovou trestnou činnost a za trestnou činnost na úseku drog. Muže převezli kriminalisté do policejní cely. "V dopoledních hodinách ho obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Za tento čin mu hrozí trest odnětí svobody v trvání od jednoho roku do pěti let. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného muže do vazby," doplnila.

Vedoucí kriminalistů Radomír Němec však předpokládá, že obvinění bude vzhledem k množství zajištěné drogy rozšířeno. "V takovém případě by se trestní sazba zvýšila až na 10 let odnětí svobody," řekl.

Od začátku roku se jedná o odhalení páté varny pervitinu v Jihlavě.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Sázavafest vás přivítá již tento čtvrtek

Nemůžete se dočkat? My také! Již za 3 dny otevře Sázavafest své brány a začnou 3 dny skvělé zábavy plné hudby, divadla a mnoha dalšího.

Post

Sobotní srážka dvou osobních vozidel v Rozňáku si vyžádala jedno zranění

V sobotu po poledni se srazila na silnici v obci Rozňák na Havlíčkobrodsku střetla dvě osobní vozidla. Nehoda si vyžádala jedno zranění.

Post

V Olomouckém kraji platí od úterý výstaha meteorologů před nebezpečím požárů

Podle meteorologů budou teploty opravdu vysoké, ve středu se očekává, že teploty na mnoha místech překročí 34 °C. Hasiči v kraji v posledních dnech vy

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu